Субота, 02.07.2026, 5:14 PM
Мій сайтГоловна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [2]
Конспекти [15]
Конспекти уроків
Дидактичні матеріали [2]
Дидактичні матеріали
Наочність [0]
Наочність
Виховні години [7]
Виховні години
Презентації [7]
Презентації
Календарне планування [1]
Календарне планування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Конспекти

зелене диво
03.22.2018, 12:57 PM

Тема. Зелене диво Землі – рослини.

 

Мета:

  • сформувати уявлення про царства живих організмів, середовище існування рослин, значення рослин у житті людини: практичне, моральне ( духовне), естетичне, валеологічне, пізнавальне;
  • продовжити формувати поняття «природа жива і нежива», уявлення про різноманітність рослинного світу;
  • розвивати навички дослідницької діяльності та спостереження, пізнавальну активність учнів;
  • виховувати любов до зеленого друга – рослин, любов до рідного краю, викликати інтерес до традицій та історії свого народу, його культури.

Обладнання: комп’ютер, проектор, екран, диск з презентацією, різноманітні предмети виготовлені з рослин.

 

Тип уроку: інтерактивний урок, вивчення нового матеріалу.

             

 

                                  Хід заняття

I   Організаційний момент.

  • Діти, давайте посміхнемося один одному і уявимо, що ми знаходимося у дивному чарівному лісі. Мандруючи ним, ми підійшли до озера. Уявимо озеро.
  • Яке озеро ви уявили? (глибоке, чисте , тепле ,навколо багато зелені, співають пташки.)
  • Який у вас настрій? (радісний , приємний.)
  • Давайте залишатися у такому настрої і розпочнемо нашу  роботу . І разом
  • ми відправимося у подорож в чарі вний світ природи.

 

 II   Актуалізація  опорних  знань учнів.

  1. Бесіда.
  • Що таке природа? ( Все, що нас оточує, але не зроблено руками людини.)
  • Якою буває природа? (Природа буває жива і нежива.)
  • Що ми відносимо до неживої природи? (Сонце, повітря, вода, зорі, земля)

 

III   Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, кого ми відносимо до живої природи? (Тварини, рослини.) Сьогодні ми відвідаємо царство живої природи, а куди саме ми завітаємо, дізнаємося, коли розгадаємо кросворд.
  •  

           Загадки

На болоті біля річки

Виросли пухнасті свічки.

Забіжу  я наперед –

Це звичайний……     (Очерет)

 

І красива, і пахуча

Квітка ця, на жаль, колюча. (Троянда)

 

З мене листя обдирають,

Мене квасять, в борщ кидають,

Пироги зі мной печуть

І в салат мене січуть! (Капуста)

 

Сонечко маленьке,

Кисло –солоденьке.

На частинки поділю

Своїх друзів пригощу.

Здогадалися, що це?

Корисне, з вітаміном ”С”? (Апельсин)

 

Той, хто їсть його, той знає –

Всіх мікробів він вбиває.

Овоч цей корисний дуже,

Та від нього сліз калюжа.  (Цибуля)

 

Квітка ця на сонце схожа,

На олію вона гожа,

Жовті пелюсточки має,

Їх до сонця повертає. (Соняшник)

 

 

В сукні зеленій стою цілий рік:

Сонечко світить, чи падає сніг.

Голок багато в ґадзівстві тримаю,

Тільки не шию і не вишиваю.  (Ялинка)

 

  • Читаємо ключове слово. ( Рослини)
  • Отже, сьогодні ми з вами завітаємо до царства рослин, дізнаємося про середовище їх існування та значення рослин у житті людини.
  • І тема нашого уроку: Зелене диво Землі – рослини. Доведемо це на нашому уроці

 

IV   Опрацювання нового матеріалу.

 

  1. Царства живої природи.
    1. Робота з підручником.
  • Ми знаємо, що до живої природи належать рослини і тварини. Вчені визначили 5 царств живих організмів. На які царства поділяють усі живі  організми ми дізнаємося із джерела знань – книги. ( ст.. 105 , 1,2 абзаци)
  • Назвіть п’ять царств живих організмів. (Рослини, тварини, гриби, віруси, дробянки.)
    1. Робота з таблицею.
  • Подивіться на екран, на таблиці ви бачите розподіл живих організмів на царства.

 Прочитайте назви цих царств. (Діти читають хором.)      

 

       Отже, розпочнемо подорож у царство рослин.

  1. Середовище існування рослин.
    1. Розповідь вчителя. Демонстрація слайдів.
  • Люди кажуть: «Рослини – зелене диво Землі.» Подивіться навкруги. Нас оточує смарагдовий океан рослин. Придивіться, які рослини нас оточують?  (Діти звертають увагу на рослини, які знаходяться в класі.) ( Нас оточують листяні рослини, хвойні та екзотичні рослини.)
  • Безліч рослин на земній кулі. Їх налічують близько 500 тисяч. В Україні – близько 16 тисяч видів. Вони бувають  різноманітних форм і розмірів, з різною тривалістю життя і умовами існування.
    1. Бесіда «Де живуть рослини» (демонстрація слайдів)
  • Рослинний світ заселяє різні куточки нашої планети: від крижаної Арктики, до спекотних тропіків. На екрані бачимо, що рослини ростуть у лісах, степах,горах і пустелях.

 

  • Тож скажіть, діти,  яке середовище існування рослин?
  • Подивіться на екран. Чи знайомі вам ці рослини? ( Підсніжник, латаття біле, омела.)

 

  • Яке середовище існування цих рослин?

 ( Для підсніжника необхідний ґрунт, для латаття - вода,  для омели – повітря.)

Категорія: Конспекти | Додав: oivanivnagolovij
Переглядів: 141 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2026 uCoz